גרין לייט מתכונים ומסעדות ללא גלוטן לחיות עם צליאק - כל מה שרצית לדעת על צליאק

אירוח ללא גלוטן

תקופת החגים בפתח, ארוחות חג משפחתיות, ביקור אצל קרובי משפחה, טיולים ופיקניקים, עם ישראל חוגג, נהנה ומטייל בחגי בישראל.

אך כאשר מדובר במשפחות בהן קיימת רגישות לגלוטן, בעיקר בשנה הראשונה לאחר גילוי הרגישות, האירועים המשפחתיים והמפגשים החברתיים הופכים למעמסה רגשית, החשש המתמיד שהילד שלנו ייפגע, שחלילה וחס ירגיש שלא דאגו לו, התחשבו בו, שלא יהיה לו מה לאכול, היא דאגה "פולנית" של כל הורה לילד רגיש לגלוטן.

זה קורה במשפחות הכי טובות

ההתמודדות אל מול המציאות החדשה שונה בין משפחה למשפחה, ישנן משפחות שבשנה הראשונה מנסות להמעיט את היציאה מהבית לאירועים ולהתמודד עם המגבלה החדשה בדרך של בידוד, לעומתן ישנן משפחות שמנסות לתאם עם המארחים דרכים להכנת מנות ללא גלוטן או מביאות איתן ארוחה מיוחדת – נטולת גלוטן לבית המארח.

אך ישנם מצבים בהם המפגש המשפחתי אצל ההורים, האחים או האחיות מעלה תחושה של כעס ותסכול, המשפחה לא מבינה כל כך את המשמעות של אוכל נטול גלוטן ועל מנת לצאת מתוך חובה הן מעגלות פינות, "...לא יקרה לו כלום....", "... מה ? הוא עד כדי כך רגיש ?...".

מדובר במצבים רגישים אשר בנקל יכולים להפוך לריב משפחתי, לכן עליכם לשמור על קור רוח, אסור לכם לשכוח שגם אצלכם התקופה הראשונה היא תקופה מבולבלת, תקופה של חיפוש אחר מידע מה אפשר לאכול ? מה אי אפשר לאכול ?

זכרו, גם המשפחה שלכם נמצאת במצב של חוסר בהירות וצריך זמן וסבלנות להסביר ולהדריך.

טיפים לאירוח ללא גלוטן

על מנת לעבור את תקופת החגים והאירוח בשלום, הכנו עבורכם מספר טיפים שיכולים לסייע להנות מארוחת החג והמפגשים המשפחתיים והחברתיים.

1. הדרכה טלפונית :

התקשרו למארחת שלכם, הסבירו לה מה זה גלוטן, היכן הגלוטן נמצא, כיצד צריך להקפיד בזמן הבישול, הדרכה טלפונית מוקדמת יכולה בנקל לפתור הרבה בעיות.

2. המלצה של מתכון :

רישמו על דף את המתכון שהילד שלכם אוהב, בחרו מתכון קל להכנה, מתכון שלא דורש מצרכים מיוחדים, מתכון שיכול להתאים לכלל האורחים, העבירו את המתכונים למארחת והציעו לסייע בהכנתו.

3. הכנת מנה חגיגית בבית :

הציעו להביא אתכם מנה או שתים, תתאמו את המנות מול המארחת שלכם, הכנה של מנה ללא גלוטן יכולה להיות הפתרון הטוב ביותר עבורכם.

סיכום :

אירוח בחגים ואירועים משפחתיים מגבשים ותורמים לאיחוד המשפחה, הגלוטן יכול להוות מכשול, למרות שהמגבלה קלה יחסית. לכן תנסו להתפשר, להתגמש, כך תוכלו לעבור כל אירוח בשלום.

חג שמח (-:

תגובות באתר: (0)
קטגוריות