גרין לייט מתכונים ומסעדות ללא גלוטן לחיות עם צליאק - כל מה שרצית לדעת על צליאק

ארוחת ראש השנה ללא גלוטן

לא רק לצליאקים

בשנים האחרונות המודעות לכך שתפריט ללא גלוטן בריא פי כמה מזה שאכן כולל אותו הולכת וגדלה. אך למרות המודעות הגדלה, נראה שבכל מה שקשור לחגים עם ישראל פשוט לא יודע מה לעשות – יותר מדי מאכלים אהובים מסורתיים מכילים גלוטן! האם אפשר להנות מארוחת חג ועדיין לשמור על הבריאות?

כיום כבר כמעט כולם יודעים – ארוחה ללא גלוטן היא ארוחה בריאה יותר. ואכן, לא רק חולי צליאק מקפידים על תפריט ללא גלוטן, אלא גם אלפי אנשים בריאים – הם פשוט גילו שארוחה ללא גלוטן גורמת להם להרגיש טוב יותר, וכמובן גם לא גורמת להם להתנפחות ובעיות עיכול.

הבעיה מתחילה כל שנה מחדש, בחגי תשרי. רוב ארוחת ראש השנה כוללת תפריט עמוס בגלוטן – חלות, שניצלים, פסטות, מאפים... אך לא רק שמדובר במאכלים ביתיים אהובים שאנחנו לא רוצים לפספס. הבעיה מחריפה משום שלא נעים להעליב את הדודה שהכינה את הפשטידה, או את סבתא שניצחה על כל הבישולים. מה עושים אם כן? כיצד ניתן להנות מארוחת ראש השנה ללא גלוטן?

השלב הראשון בהפיכת ארוחת ראש השנה לכדי ארוחה ללא גלוטן מתחיל קודם כל בנו. כל אדם שמעוניין לשמור על התפריט שלו ללא גלוטן צריך לזכור שהגלוטן גורם לו להרגיש רע, ושעדיף לו בלעדיו. אפשר אפילו לאכול קצת בבית לפני הארוחה מאכלים ללא גלוטן כדי לא להיות רעבים מדי בארוחה עצמה ולהתפתות. דבר נוסף שאפשר לעשות הוא לבקש בעדינות מהטבחים, לפני יום החג, להכין קצת מאכלים ללא גלוטן – רוב בני המשפחה ישמחו להתחשב ברגשותיכם, ויעשו כמיטב יכולתם על מנת שתרגישו נינוחים.

הנדבך האחרון בהפיכת ארוחת ראש השנה לנטולת גלוטן הוא לנסות להציג בפני המשפחה שאפשר לאכול ארוחה ללא גלוטן שעדיין תהיה טעימה ומהנה. כל מה שצריך הוא להציג בפני הדודה, סבתא ושאר הטבחים מתכונים טעימים ואיכותיים. הנה כמה דוגמאות שישבו את הלב והחך של כולם...

מרק עוף
מרק עוף ללא גלוטן

קרפלאך ללא גלוטן
קרפלך ללא גלוטן

   

גפילטע פיש ללא גלוטן
גפילטע פיש ללא גלוטן

שזיפים ממולאים בבשר
שזיפים ממולאים ללא גלוטן

   

עוגת דבש
עוגת דבש ללא גלוטן

דג חריימה
דג פיקנטי - חריימה
תגובות באתר: (0)
קטגוריות