גרין לייט מתכונים ומסעדות ללא גלוטן לחיות עם צליאק - כל מה שרצית לדעת על צליאק

קהילה ללא גלוטן - זה הבית שלכם : פורסם בדה מרקר

פתאום צריך לשנות את אורח החיים

 
בחג האביב הקרב ובא מציינת משפחתי עשור ליום בו גילינו כי בננו הבכור (טל) ובתנו הקטנה (נופר) אלרגיים לגלוטן. הבשורה על מחלת הצליאק, נפלה עלינו כ"רעם ביום בהיר" והביאה עמה חששות מהלא נודע לצד התמודדויות יום יומיות. אך יחד עם זאת בזכותה עשיתי פריצת דרך משמעותית למען ציבור הצליאקים בישראל והקמתי את אתר האינטרנט קהילה ללא גלוטן. פורטל עשיר בתכנים ומידע המיועד לרגישים לגלוטן ובני משפחותיהם.
 

לחיות ולהתמודד בבית נטול גלוטן

ההתמודדות עם רגישות לגלוטן נוגעת כמעט בכל תחומי החיים. מהר מאוד צריך לסגל דרכי פעולה על מנת להתמודד עם מצבים ולדעת לתת פתרונות יצירתיים כל פעם מחדש. זה מתחיל בבית שצריך להפריד מזון נטול גלוטן שחלילה וחס לא יהיה "זיהום משני". זה ממשיך בהתארגנות ותיאום מראש לפני כל פעילות חברתית בבית הספר והגן ועד לפגיעה בספונטניות בזמן חופשה בבית מלון, יציאה למסעדה, כמו גם מפגשים משפחתיים בתקופת החגים.
 

עברנו דרך ארוכה...

 
המודעות לצליאק לפני עשר שנים הייתה נמוכה, מגוון המוצרים ללא גלוטן היה מצומצם והמתכונים שהיו זמינים הולידו דברי מאפה בעלי מרקם משונה וטעם לוואי של קמח נטול גלוטן.
כיום, במבט לאחור אין ספק שההתמודדות היתה לא קלה. גם אנחנו, כמו כל משפחות הצליאק, רכשנו מכונה לאפיית לחם, מקפיא נוסף ודאגנו לקראת חג הפסח (החג של הצליאקים), למלא את הארונות בשלל עוגות וחטיפים שיספיקו לצליאקים לפחות למספר חודשים.
 

הקמת פורטל האינטרנט - קהילה ללא גלוטן

 
כאימא (פולנייה) לילדים רגישים לגלוטן, שעושה כל מה שרק אפשר בכדי לוודא שלילדים לא יחסר דבר, מצאתי את עצמי לא אחת נאלצת לעמוד מול דילמות שהביאו לשינוי בתודעה והבנה כי קיים צורך ממשי לפתיחת אתר אינטרנט שמיועד לקהילה ללא גלוטן, פורטל בו יהיה ניתן לקבל את כל המידע חינמי, נגיש ומסודר.
תחילה היתה זאת תמונה של עוגת דבש ללא גלוטן שאפיתי ופרסמתי בפורום צליאק, תגובות הפליאה מצד חברים שהופתעו לגלות כי אפשר להצליח לאפות: עוגות, עוגיות ודברי מאפה שיהיו אכילים, טעימים ויראו כמו הדבר האמיתי הצליחו להפתיע גם אותי.
 
החברוּת בפורום לצד המצוקה המשותפת התפתחה והובילה למפגשים של הורים וילדים. מפגש כזה ערכנו לקראת חג הפסח לפני כ-8 שנים. אז הצלחתי לראשונה לפתח מתכון למצות לפסח ללא גלוטן.
 
נפגשנו אצל אחת מחברות הפורום בבית וערכנו לילדים סדנה לאפיית מצות והכנת קניידלך ללא גלוטן.
 
הסדנה הייתה הצלחה מסחררת והאושר שקרן מפניהם של הילדים הובילו אותי לקחת את היוזמה, לפתח מתכונים מוצלחים ללא גלוטן שיהיו זמינים לכל ההורים הדאגנים.
 

המהפכה השקטה שהנגישה חינם את המידע

 

עד להקמתו של אתר האינטרנט קהילה ללא גלוטן www.klg.co.il לפני כ-8 שנים, רוב המידע המועט שהיה קיים אודות מוצרים, חנויות ומתכונים ללא גלוטן היה נסתר מעיני הציבור.

 
הקמתו של אתר האינטרנט קהילה ללא גלוטן בישרה על מהפכה שקטה שקדמה לפייסבוק. מהפכה שבזכותה כל המידע הפך להיות נגיש וחינמי לכלל דורש.
 
כיום מבקרים באתר קהילה ללא גלוטן עשרות אלפי חברים שנחשפים למתכונים חדשים, מאמרים מקצועיים, ידיעות, חדשות, הטבות ומבצעים.
אז למה אתם מחכים ? בואו לבקר אותנו - בקהילה ללא גלוטן  www.klg.co.il
תגובות באתר: (0)
קטגוריות