גרין לייט מתכונים ומסעדות ללא גלוטן לחיות עם צליאק - כל מה שרצית לדעת על צליאק

איך להשיג תזונה נכונה באמצעות דיאטה

תזונה נכונה באמצעות דיאטה

תזונה נכונה ובפרט דיאטה חיוניים לאדם לא רק מהסיבה של ירידה במשקל, אלא גם לצורך בריאות תקינה של כל מערכות הגוף. דיאטות יש לרוב, אבל רק אלה הבנויות על תכנית לטווח ארוך של אימוץ הרגלי אכילה וחשיבה נכונים, מסייעות לאדם לשמור על המשקל ולהקפיד על בריאותו תוך שמירה על תזונה נכונה.

דיאטה מהירה לעיתים עלולה להשפיע לרעה על הבריאות ואף על המשקל, ולכן יש חשיבות מאוד גדולה בבחירת דיאטה מתאימה, וכן במילוי אחר כל צרכי הגוף מבחינת ויטמינים, מינרלים, ותוספי מזון חיוניים לבריאותו. השילוב של דיאטה מאוזנת יחד עם תוספי מזון, מאפשר לגוף לרזות בצורה טובה ויעילה תוך שמירה על בריאותו ולסגל אורח חיים בריא.

דיאטה בימינו

קצב החיים שלנו כיום הוא כמעט בלתי אפשרי. המרוץ הבלתי פוסק של הזמן, העבודה, הבית, הילדים, גובה מאיתנו מחיר יקר. אנו משלמים על כך בבריאותינו, בתזונה הלקויה שלנו ובסטרס תמידי.

כמו קצב החיים , כך גם התזונה שלנו. כשעושים דיאטה מצפים ממנה להביא לתוצאות במהירות, עם כמה שפחות השקעה במזון, וכמה שיותר מהר להיפטר ממצבורי השומן. אבל כדאי לזכור שלכל דבר יש מחיר ובמיוחד כשאנו מתעסקים בבריאות שלנו, יש לשקול היטב את צעדינו בטרם נבחר אחת מבין דיאטות רבות ושונות.

מה כוללת דיאטה מהירה

דיאטה מהירה כוללת תפריט דיאטה דל בשומנים ודל בקלוריות. קיימות 2 דיאטות כאלה:

א. דיאטת כסאח או דיאטת בזק.
ב. דיאטה מהירה ומאוזנת.
דיאטת כסאח כוללת חסרונות רבים:
א. תחושת רעב מתמדת
ב. חוסרים שנוצרים עקב אכילה מצומצמת
ג. עייפות וחולשה
ד. אי יכולת להתמיד בה לזמן ממושך
ה. לאחר שמפסיקים אותה, כמעט תמיד עולים בחזרה במשקל.

דיאטה מהירה ומאוזנת מתבססת על תפריט דיאטה מאוזן מצד אחד, ועל השלמה תזונתית של תוספי מזון מצד שני. היא בעלת יתרונות רבים. אבל היתרון הגדול ביותר שלה הוא היכולת לשמור על המשקל שמתקבל בתוצאה הסופית לטווח ארוך ולעיתים אף לכל אורך החיים.

דיאטה כאמצעי להשגת תזונה נכונה 

אז איך זה בעצם קורה? ישנם מספר שלבים בדיאטות הנחשבות מאוזנות:

א. בשלב הראשון בונים תפריט דיאטה מאוזן בעל כל רכיבי המזון הנדרשים לגוף.

ב. בשלב השני, משלבים תוספי מזון המסייעים להצלחת התהליך , מפיגים חולשה  או דחף לנשנושים.

ג. בשלב השלישי מקבלים תוצאות מהירות במשקל, מה שנותן מוטיבציה להמשך הדרך.

ד. בשלב הרביעי מגיעים למשקל היעד, כאשר בזמן התהליך למדנו לסגל תזונה נכונה שתלווה אותנו במהלך השמירה על התכנית.

תוספי מזון משלימים תזונה נכונה

תפריט דיאטה שכולל את כל מה שהגוף צריך , עדיין לא יספק לו את רמות הויטמינים והמינרלים הנדרשות לו. הסיבה לכך נעוצה באיכות המזון של היום – התוצר החקלאי שלנו מרוסס, מדושן כימית ומושקה במים לא טהורים. הבשר והעופות עוברים עיבוד, מוסיפים להם כימיקלים, אנטיביוטיקה ועוד.

המזון של ימנו אינו טהור, אורגני או נטול חומרים כימיים. ולכן רמות הויטמינים והמינרלים המסופקות לגוף מהמזון, הן נמוכות. בנוסף, שיטות מיוחדות מאפשרות למגדלי הפירות לשמור אותם בקירור במשך חודשים רבים. לדוגמא תפוזים- פרי חורף המשווק כמעט בכל ימות השנה מאחר ונשמרים בקירור לעיתים שנתיים . ברור לכולם שתפוז שנקטף לפני זמן רב ונשמר בהקפאה, מכיל ויטמין C ברמה נמוכה עד כדי אפסית.

ולכן, מומלץ להשלים את התזונה ע"י תוספי מזון טבעיים, טהורים, ואיכותיים, שניתן לרכוש בכל חנות טבע, על מנת לסגל הרגלי אכילה טובים וכמובן תזונה נכונה במיוחד בזמן דיאטה. 

תגובות באתר: (0)
קטגוריות