גרין לייט מתכונים ומסעדות ללא גלוטן לחיות עם צליאק - כל מה שרצית לדעת על צליאק

Nima: טכנולוגיה לתועלת חולי צליאק

עם או ללא גלוטן? מהיום תשובה במקום

כולנו אוהבים שליטה במיוחד כאשר מדובר בגופנו. לכן, מכשיר הבודק קיומם של מרכיבים כאלה ואחרים במזון יתרמו לכולם. עם זאת,  ישנן אוכלוסיות שעבורן היכולת לדעת מה כולל המזון המונח על הצלחת הוא לא רק עניין של שליטה אלא עניין של הצלת חיים.

עבור חולי צליאק האלרגיים לגלוטן אפשרות בדיקה מיידית של מזון בכדי לוודא שהאלרגן אינו מצוי בו הוא הקלה ענקית. היום ישנה בשורה משמחת לחלק חשוב מאוכלוסיית האלרגיים והוא חולי הצליאק או הרגישים לגלוטן ברמה כזאת או אחרת.

באמצעות מכשיר ה-Nima ניתן לערוך "בוחן פתע" לכל מנה במסעדה ואפילו למאכלים המגיעים ארוזים ולדעת באופן חד משמעי האם אין בהם גלוטן, כולל שאריות מזעריות ממנו שעלולות להשתרבב בטעות.

בתמונה : המכשיר מחייך - המנה נקיה מגלוטן
בתמונה : מכשיר ה- Nima

לראות את האור עם המשולש השחור

המכשיר החדשני באמצעותו ניתן לבדוק גלוטן, גם בכמות מזערית ביותר במנה נקרא nima. זהו מכשיר קומפקטי בצורת משולש שחור הניתן לנשיאה בכל תיק וניתן תמיד לשליפה מהירה. ה- nima כולל מחסנית לתוכה מכניסים דגימה מן המנה הנבדקת.

לאחר שתי דקות של בדיקה המכשיר יקבע את גורל המנה מבחינתכם. פרצוף מחייך יאשר לכם לאכול בכיף את המנה ואילו פרצוף עצוב הוא הסימן עבורכם להפרד ממנה ולהעביר אותה למישהו שאינו רגיש לגלוטן.

היום יותר ויותר אנשים נמצאים על הספקטרום של רגישות לגלוטן, חלבון החיטה. הגלוטן גורם להם לתופעות לוואי ברמה כזאת או אחרת. השיא הוא מחלת הצליאק הבאה לידי ביטוי בשלל תופעות לוואי כמו בעיות שונות במערכת העיכול וגם תופעות הנובעות מעיכול לקוי של המזון: אנמיה, בעיות נשימה ועוד.

הצליאק נחשבת למחלה כרונית שמתפרצת פעמים רבות בילדות אך יכולה להתפרץ גם בגיל מבוגר יותר. בישראל יש לא מעט חולי צליאק מאובחנים וגם כאלה שעדיין אינם מאובחנים. בזכות nima אותם אנשים יוכלו מהיום ללכת למסעדה מבלי לחשוש- בדיקה קטנה וניתנת הכרעה לכאן או לכאן.

לשתף גם אחרים

מפתחי nima הלכו צעד אחד קדימה בפיתוח המכשיר. באמצעות אפליקציה יעודית המכשיר לא רק בודק מנה המונחת בתוכו אלא במידה והתגלה גלוטן במנה, הוא גם מאותת ומפיץ את הידיעה על כך. הוא מציין את שם המנה, שם המסעדה וכתובתה. כך הדבר תורם לא רק לבעל אותו מכשיר שבדק את המנה, אלא לכל אלה שבידיהם נמצאים המכשיר וגם האפליקציה.
 

תגובות באתר: (0)
קטגוריות