גרין לייט מתכונים ומסעדות ללא גלוטן לחיות עם צליאק - כל מה שרצית לדעת על צליאק

משלוח מנות ללא גלוטן

גם לצליאקים מגיע משלוח מנות

חג הפורים בפתח ושוב עולים בלבנו החששות שהצליאקים שלנו יישארו מקופחים. כולם יקבלו משלוחי מנות עמוסים בכל טוב ואילו הצליאקים יאלצו להסתפק באוזני המן ללא גלוטן ולהסתכל בעיניים שוקקות אל עבר משלוחי המנות הנוצצים בשלל חטיפים וממתקים של חבריהם.

זה נראה כמו קרב אבוד, אך ישנן דרכים בהם נוכל לדאוג שהצליאקים שלנו ייהנו מחג פורים שמח וממשלוח מנות מכובד. במאמר שלפניכם ננסה יחדיו למצוא את דרך המלך לעבור את חג הפורים בשלום.

תיאום ציפיות

לתאם ציפיות זה שלב מכריע, לכן אנו חייבים להכיר בעובדה שאף אחד לא יטרח למען הצליאקים שלנו יותר מאתנו, רק מי שנמצא במשפחה ללא גלוטן וחווה את הקושי בהתארגנות מוקדמת בכל נושא התזונה יכול לראות את החשיבות של הנושא. לכן אין אנו יכולים לדרוש מאחרים לקחת על עצמם אחריות שאין הם מודעים לכובד משקלה האמיתי.

ברגע שנקבל בהבנה שאף אחד לא חייב לדאוג לילד שלנו, נוכל להודות למי שכן מרים את הכפפה ועושה מאמצים כבירים מתוך נכונות לכבד את האחר. לרוב מדובר באנשים מיוחדים במינם, אנשים אכפתיים שקיימת בהם היכולת להרגיש את הסביבה.

זהו שלב מאוד חשוב בהכרה העצמית שלנו, שלב בו ננמיך את רמת הצפיות מהאחר ונחזק את האחריות ההורית שלנו, לדאוג, לשמור ולעזור לילד, אז יהיה לנו הרבה יותר קל להתארגן ולמצוא פתרונות יצירתיים.

החלפה מוקדמת

הדרך הקלה ביותר בפתרון סוגיית משלוחי המנות היא לתאם עם אחד ההורים החלפת משלוחי מנות, כך כל הורה יכין משלוח מנות עבור הילד לו, ההורים יתאמו מפגש ערב לפני מסיבת הפורים ויחליפו ביניהם את משלוחי המנות.

במקרה והורי החבר מוכנים לקחת על עצמם את האחריות ולהכין משלוח מנות ללא גלוטן, הרי זה משובח, במקרה כזה מומלץ לתאם ציפיות אם ההורה שמכין את המשלוח, לתת לו מידע מה לקנות, היכן לקנות ואיך לוודא שהמוצר אכן נטול גלוטן.

לימוד חוויתי

שיעור חברה בכיתה, יום לפני חג הפורים יכול להפוך בקלות לאטרקציה חינוכית שבמהלכה ילמדו הילדים שיעור מיוחד בתזונה, נתינה, אכפתיות ודאגה לזולת. זה דורש התארגנות מוקדמת, שילוב הצוות החינוכי ותיאום עם ועד ההורים אך שווה את המאמץ.

במהלך השיעור יקבלו הילדים מבחר ממתקים וחטיפים. על הילדים תוטל האחריות לבדוק מהם המרכיבים של אחד מהמוצרים, ללמוד אודות הגלוטן ולהכין אחד לשני משלוחי מנות ללא גלוטן. החטיפים והממתקים ירכשו על ידך במסגרת תקציב ועד הכיתה, זהו הליך חוויתי וחינוכי אשר יקרב את החברים וילמד אותם בעתיד כיצד לדאוג לציאקי שלך.

סוף דבר

משלוחי מנות יכולים להוות טריגר חינוכי שיעזור להעלות את המודעות החברתית לצליאקי שלך, החלפת משלוחי מנות מתאימה לילדים בגיל גן ואילו הלימוד החוויתי לילדי בית הספר.

תגובות באתר: (0)
קטגוריות